hlad.org


idle Friendica
Sedí žába na prameni
Kromě ní tam nikdo není
Pozici má pohodlnou
Pohoupe se s každou vlnou

Sedí žába na rybníce
Jen ona a nikdo více
Odhalí se zlehýnka
Opálí si stehýnka

Sedí žába ve vodě
Uteč, žábo, někdo jde

#archív
#nalezenýnotýsek

idle Friendica
Ubrousky s dubovou kúrou. No, když se ta kůra používá kvůli léčebným účinkům, tak bych to asi i uznala.

idle Friendica

Run an Empire

V poslední době jsem při procházkách zkoušela hru Run an Empire. Už podle názvu je určena především pro lidi, kteří běhají, ale dá se při ní i chodit – nebo do určité míry i jezdit.

Tématem hry je provést svou civilizaci různými vývojovými obdobími od doby železné po lety do vesmíru. V každém takovém období začínáte od nuly, nebo spíše od stejných pěti set zlaťáků, za které můžete pořizovat a vylepšovat různá řemesla. S jejich pomocí je pak třeba vydělat dostatek zlaťáků na přechod do další éry. Množství řemesel postupně přibývá a tím roste i rychlost výdělku. Je to potřeba, protože i částka potřebná k postupu je s každým obdobím řádově vyšší. Hra o čím dál tím vyšší částky je určitě lákavá, na druhou stranu si nejsem jistá, nakolik běžný uživatel vnímá rozdíl mezi tím, jestli zrovna střádá bilióny nebo kvadrilióny.

Peníze přibývají v průběhu hry neustále, podle aktuální úrovně řemeslníků i mnoha různých bonusů. Podstatnější částky lze ale nasbírat až v režimu běhu, což by měl být koneckonců hlavní smysl hry. Ve chvíli, kdy tento režim zapnete, aplikace začne v krátkých intervalech zaznamenávat vaši polohu a tím rozšiřovat vaše „impérium“. Mapa je rozdělená do šestiúhelníků a návštěva každého z nich znamená pěknou částku do vaší kasičky. V režimu běhu je většina funkcí aplikace nedostupná, k dispozici je jen mapa s vyznačením trasy a navštívených hexů a statistiky běhu, tedy zejména čas a uběhnutou vzdálenost. Po ukončení běhu si můžete zobrazit i podrobnější výpis s dílčími časy za jednotlivé kilometry.

Do hry se podařilo vložit i jeden prvek interakce s jinými hráči. Na mapě jsou porůznu rozmístěné i hrady, o které si můžete s ostatními zabojovat: s každou návštěvou hradu (samozřejmě jen v rámci běhu) do něj umístíte jednoho vojáka. Majitel nejsilnější armády dostane bonus a po skončení čtrnáctidenní bitvy i finanční odměnu.

Nakonec se nabízí otázka, komu je hra vlastně určena. Pravidelným běžcům asi ne – ti se spíš poohlédnou po aplikaci, která jim nabídne podrobnější a lépe uspořádané běžecké statistiky. Kdo si chce hrát, toho pravděpodobně časem omrzí poměrně jednotvárný a čím dál tím pomalejší postup hrou. Ale pokud by se někdo rád začal víc hýbat a poohlíží se po vhodné motivaci, Run an Empire může být řešení.

Web: http://www.runanempire.com/
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lgl.runanempire
App Store: https://itunes.apple.com/app/run-an-empire/id1073986257

#gpshry #RunAnEmpire #LocationGamesLimited #Health&Fitness #Strategy #Games #RolePlaying #iosapps #app #appstore #appstore #iphone #ipad #ipodtouch #itouch #itunes

idle Friendica
Živí se mrtví
živí se mrkví.
Živí se živí
živí se kiwi.
newer older